EMRAT/ Zbardhet ngjarja e rëndë në Kamzë, 70-vjeçari vret me armë një person dhe plagos një tjetër

33
Sigal

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Laknas. Gazetari Igli Çelmeta bën me dije se raportohet për të shtëna me armë, e si pasojë një 70-vjeçar ka vrarë një persona dhe ka plagosur një tjetër.

Mësohet se Maliq Marku ka vrarë Shefqet Hasën dhe ka plagosur Besim Keçën.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në në rrugën “Fatos Shupi”, pas një konflikti për motive të dobëta, “shtetasi M. M., rreth 70 vjeç, ka vrarë me armë zjarri shtetasin Sh. H., rreth 55 vjeç, si dhe ka plagosur shtetasin B. K., rreth 50 vjeç”.

Besim Keça ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Autori i dyshuar është arrestuar në flagrancë, si dhe është sekuestruar dhe arma e përdorur gjatë krimit.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.