Edhe Spiropali takon Merkel

591
Sigal

Ministrja për marrëdhëniet me Parlamentin, por edhe zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali është takuar me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel. Përshtypjet e saj për këtë takim, Spiropali i ka ndarë me ndjekësit e saj në Facebook.

“Me supergruan” shkruan Spiropali. Ndërsa në një takim tjetër shkruan:

“Ndaj me ju këtë foto nga takimi i Kryeministrit me Kancelaren Merkel të cilën pata fatin ta takoj dhe ta dëgjoj nga afër me interes të madh, shumë e mbresuar nga qartësia dhe njohuria e saj deri në detaje mbi situatën në Shqipëri dhe proceset në rajon”