E RËNDË/ Vetëvaret në qeli i burgosuri në Peqin, detajet e para

30
Sigal

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në burgun e Peqinit, ku një i burgosur i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në qeli.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para para të mëngjesit të së enjtes.

Mësohet se viktimës i kishin mbetur dhe dy vite burg deri në përfundim të dënimit që kishte marrë.

Nuk dihen ende arsyet që e kanë çuar atë drejt këtij akti ekstrem vetëflijimi.

Policia nuk ka ende një informacion zyrtar mbi ngjarjen