Deklarata e fortë e Metës: Kryeministria dhe Parlamenti do t’i kthehen popullit

126

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka paralajmëruar një protestë më 2 mars. Në konferencën e sotme për mediat.

Kreu i Shtetit paralajmëroi një besëlidhje me popullin dhe tha se institucionet në bulevard do i kthehen popullit. Edhe një paralajmërim për kryeministrin Edi Rama.

“Ata që kërkojnë popullin e presidentit në Whatsapp, të porosisin poture të gjëra”, tha ndër të tjera Meta.