Çadrat me vete, reshje shiu në të gjithë territorin

212
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i vranët.

Parashikohet reshje shiu të vazhdueshme me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave. Parashikohet intensitet i lartë në formë rrebeshesh shiu shoqëruar me shkarkesa elektrike në pjesën veriore dhe bregdetare.

Në orët e pasdites, reshjet e shiut do të humbin intensitet me shi të dobët e të përkohshëm. Borë në zonat malore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim me shpejtësi 3-10m/s.

Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore të vendit erë e vrullshme. Valëzimi në dete i forcës 5-6 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 8/12 re shi

Kukës 7/9 re shi

Lezhë 9/12 re shi

Dibër 5/8 re shi borë

Durrës 8/13 re shi

Tiranë 10/13 re shi

Elbasan 9/13 re shi

Berat 9/14 re shi

Vlorë 10/14 re shi

Korçë 5/7 re shi borë

Gjirokastër 7/10 re shi

Sarandë 9/14 re shi.