Bum pushuesish nga Maqedonia, Bullgaria dhe Serbia drejt bregdetit shqiptar

155
Sigal

Muaji gusht ka nisur si një ogur i mbarë për industrinë e turizmit.

Që në ditët e para vihet re një fluks i shtuar i pushuesve që i drejtohen bregdetit shqiptar.

Vetëm nga pika kufitare e Qafë Thanës përgjatë tre ditëve të fundit raportohet se kanë hyrë 10.805 shtetas.

Vërehet një bum pushuesish nga Maqedonia, Bullgaria dhe Serbia.