Aksident i rëndë në Gjirokastër, makina del nga rruga dhe përplaset me murin rrethues të një banese, shoferi dërgohet me urgjencë në spital

107
Sigal

Aksident i rende ne Gjirokaster.

Nje aksident ka ndodhur pak minuta mepare ne fshatin Lazarat . Burime nga vendngjarja bejne me dije paraprakisht se shoferi me inicialet K.A i automjetit tip benz GJ 9237A ka humbur kontrollin e mjetit duke u perplasur me murin rrethues te nje banese.

Mesohet se shoferi eshte derguar menjehere ne spitalin e Gjirokastres pasi eshte lenduar ne koke . Policia ka shkuar ne vendngjarje per te zbardhur rrethanat e aksidentit .