Abùzuan séksualisht me 20-vjeçaren nga Kosova, gjykata jep masën për dy vëllezërit nga Kukësi

39

Janë lënë në burg dy vëllezërit nga Kukësi të cilët abùzuan sēksualisht me një 20-vjeçare me aftësi të kufizuar nga Kosova.

Gjykata e Kukësit ka vendosur për dy vëllezërit me iniciale Xh. H dhe M.H, përkatësisht 31 dhe 24 vjeç nga fshati Lojme i Kukësit masën e ‘arrest me burg’, ndërsa akuzohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë abùzuar sēksualisht me vajzën nga Klina e Kosovës e larguar nga shtëpia të premten e 19 qershorit teksa ishte e raportuar si e humbur nga familjarët.

Gjatë seancës ndaj tyre, dy vëllezërit nuk kanë pranuar të flasin për ngjarjen e ndodhur tre ditë më parë.