5 shenjat e horoskopit që tërbohen nga xhelozia!

751
Këtu keni mundësinë të përgatiteni në lidhje me personat që janë më shumë xhelozë.
Sipas intv.al janë 5 shenja horoskopi që janë më shumë xhelozë se të tjerët. Mos guxoni t’i bëni xhelozë, pasi pasojat mund të jenë të mëdha.
1. Demi
Demat kontribojnë shumë në një lidhje, por kur e shohin se personi tjetër nuk bën asgjë dhe i jep shkas për xhelozi, ata tërbohen. Nëse një dem xhelozon, do të thotë se personi tjetër ka bërë diçka shumë të gabuar.
2. Gaforrja
Sipas intv.al një gaforre në shumicën e kohës nuk është e sigurt për dashurinë e partnerit. Mënyra më e mirë për të vepruar është të flisni me të, për t’i hequr dyshimet.
3. Luani
Luanët janë egoistë dhe duan vëmendjen maksimale nga partneri. Nëse një luan bëhet xheloz e humbet arsyen dhe bëhet dramatikë. Edhe nëse e kupton se po e tepron, njësoj vepron vetëm për vëmendje.
4. Akrepi
Nëse një akrepi i është fiksuar se po e tradhëtoni, është e pamundur t’ju falë. Sipas intv.al një akrep nuk mund të jetë vetvetja nëse nuk bën ndonjë skenë xhelozie.
5. Bricjapi
Nëse një bricjap bëhet xhelozë, duhet të prisni më të keqen. Sipas intv.al shkon deri në ekstrem, duke ju lënë. Nje bricjap nuk e kthen kokën pas, për të ndryshuar mendim.
Sigal