25 fluturimet e konfirmuara në Rinas për nesër, por jo të gjithë mund të udhëtojnë

81

Aeroporti i Rinasit ka publikuar fluturimet e konfirmuara për ditën e nesërme, 27 gusht 2020. TIA ka bërë me dije se nesër do të zhvillohen 25 fluturime, ndërsa kërkohet që pasagjerët të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi për të mësuar më shumë lidhur me rregullat që po ndjekin shtetet pritëse prej pandemisë. “Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat të detyrueshme. Lejohen të udhëtojnë, rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët me dokumente të veçanta”.

25 fluturimet e konfirmuara për datën 27 gusht 2020

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Enjte janë:

✈️Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Ancona dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Perugjia dhe kthim

✈️Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim

✈️British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

✈️Belavia – Minsk – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)

✈️EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim