10 tërmete në rreth 2 orë/ Ja forca e lëkundjeve që shkundi Shqipërinë para pak minutash

538
Sigal

Nuk kanë fund lëkundjet e tokë snë Shqipëri. Vetëm në dy orët e fundit janë regjistruar plot 10 lëkundje sizmike.

Pas atij me magnitudë 5,3 ballë që shkaktoi panik te qytetarët, më i fundit, ai i orës 18: 11 minuta ka patur forcë 3,7 ballë.

Epiqendra ka qenë sërish në Detin Adritatik, 23 km nga Lezha dhe 46 km nga Tirana.

Thellësia e tërmetit ka qenë vetëm 2 km.

Image

10 tërmetet e fundit në Shqipëri:

Image