Shënoi ‘tripletë’, sulmuesi i Laçit: Topi është i imi, do ta marr me vete në Mozambik

31
Laçi mori sot një fitore shumë të vlefshme me shifrat 4-2 kundër Flamurtarit dhe një meritë absolute kishte sulmuesi Rexhinaldo, i cili realizoi ‘tripletë’.
Pas ndeshjes mozambikasi është shprehur shumë i lumtur dhe nëprmjet një statusi në rrjetet sociale ka deklaruar se topin do ta marrë në vendlindje.
“Shumë i lumtur që ndihmova skuadrën për 3 pikë të rëndësishme sot. Me këtë rezultat, jemi në vend që kualifikohemi në zonën europiane. Kjo ngjarje do të shënohet gjithmonë në karrierën dhe jetën time. Sot shënova tripletën e parë në karrierë, po, sot shënova plot 3 gola. Topi i ndeshjes është i imi dhe do e marr me vete në Mozambik. Faleminderit të gjithë për mbështetjen.”