Mbyllet pjesa e parë, Teuta në avantazh kundër Skënderbeut

178

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit të fundit të javës së 7 në Superligë. Teuta e cila pret ne Durrës skuadrën e Skënderbeut është duke fituar me rezultatin 1-0.

Durrsakët kërkojnë të kalojnë momentin e keq që po kalon pas dy humbjesh dhe deri në 45-së minutat e para është duke ia arritur. Nga an tjetër korçarët vijnë pas një impenjimi ditën e enjte në “Europa League” kundër Partizanit të Beogradit.

Teuta – Skënderbeu 1-0

Golat: Latif 9′

FORMACIONET ZYRTARE

Teuta: Moçka, Beqja, Shkalla, Hrkaç, Hakaj, Hila, Lena, Dosti, Çyrbja, Dosti, Latif. Trajner: Gugash Magani

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Jashanica, Aliti, Mici, Dita (Osmani 31′), Muzaka, Lilaj, Taku, Xhejms, Soue. Trajner: Ilir Daja

Gjyqtar: Klajdi Kola