Fiorentina kërkon të zëvendësojë të ndjerin Astori, në “radar” mbrojtësi shqiptar

134
Frederik Veseli është bërë një nga mbrojtësit më të kërkuar në Itali. Shqiptari ka shkëlqyer me Empolin në Seria B këtë sezon dhe duket se janë në rrugë të mbarë për tu ngjitur në Seria A .
Mediat raportojnë se Sasuolo, Bolonja dhe Kaljari janë venë në ndjekje të tij. Mediat sinjalizojnë dhe një interesim të Fiorentinës, që sheh te shqiptari zëvendësuesin ideal të të ndjerit Astori. Vlera e kartonit të tij luhatet rreth 3 milionë euro, një shifër që është normale për një klub si Fiorentina. E ardhmja e Veselit duket gjithnjë e më larg Empolit.