Ronela Hajti njihet si një ndër këngëtaret me shpërthyes të muzikës shqiptare. Rreth një vit më parë, këngëtarja në emisionin “Top Show”, ka deklauruar se djemtë shqiptar nuk lexojnë libra. Deklarta e saj bëri xhiron e rrjetit, duke ngjallur sumë debate tek fansat e saj.

Duke qenë se një pjesë e meshkujve u ndjenë të ofenduar, vazhdojnë të “sulmojnë” këngëtaren duke e kritikuar se as ajo vetë nuk lexon asnjë libër.

Ronale ka vendosur t’u përgjigjet ditën e sotem me një psotim në ‘Insta Storty’, duke treguar se I ka marrëdhëniet shumë të mira me leximin.

Këngëtarja ka publikuar në ‘Instagram’ fotografinë e librit “E Zgjedhura” nga Kiera Cass, i dyti nga 5 vëllimet. “Thoni ç’të doni po për pesë ditë i lexova dy vëllimet e para dhe sot do nisë të tretin! I dashuroj këta libra!”, shkruan këngëtarja në foto.