Tërmeti, Xhixho: Boll më me show dhe mbledhje

243

Nënkryetarja e Lëvisjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho, akuzon qeverinë e Edi Ramës se po vijon propagandën duke bërë mbledhje për “show” dhe nuk angazohen për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve, pas tërmetit që goditi vendin, kryesisht Durrësin dhe Tiranën.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Xhixho shprehet “Boll më me show dhe mbledhje. Pse është kaq e vështirë të shpallet gjendja e emergjencës për zonat e prekura?”

Mesazhi i plotë i Xhixhos: