Shkarkohet Rudina Hajdari

269

Nuk gjejnë qetësi deputetët e emëruar nga Rama në Kuvend.

Sherret mes tyre sot janë bërë publike, ku janë mbledhur për të shkarkuar kryetaren e grupit parlamentar që e kanë quajtur veten ‘demokratë’.

Deputetët e emëruar nga Rama janë mbledhur sot dhe kanë vendosur që Rudina Hajdari të shkarkohet nga kryetare e grupit të tyre parlamentar.

Në vendin e saj është emëruar Korab Lita, ish-nënkryetari i bashkisë Kamzë, i cili pranoi ofertat nga mazhoranca për të marrë mandatet e djegura nga opozita.