Presidenti i Republikës nderon kujtimin e Dëshmorëve të Atdheut me rastin e 73-vjetorit të Çlirimit

329
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta zhvilloi homazhe sot paradite në Varrezat e Dëshmorëve të Atdheut me rastin e 73-vjetorit të Çlirimit, ku nderoi dhe u përul me respekt para kujtimit dhe lavdisë së tyre të përjetshme, duke vendosur edhe një kurorë me lule te Monumentit i “Nënës Shqipëri”.