Nga Selia e Shenjtë e Kryegjyshatës Botërore Bektashiane,Presidenti Meta: I lumtur të uroja sot të gjithë besimtarët me rastin e Ditës së Ashures

236

Me anë të një postimi në rrjetin facebook, Presidenti i Shtetit Ilir Meta ka uruar nga Selia e Shenjtë e Kryegjyshatës Botërore Bektashiane të gjithë besimtarët me rastin e ditës së Ashures

Ja postimi i plotë 

Nga Selia e Shenjtë e Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, i lumtur të uroja sot të gjithë besimtarët me rastin e Ditës së Ashures, festën që simbolizon sakrificat në emër të lirisë dhe besimit.

Gepostet von Ilir Meta am Dienstag, 10. September 2019