“Kryeministër struc”, Vasili shpërthen ndaj Ramës: Fsheh kokën po të tjerat i ka përjashta

172
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama për çështjen e Kryeprokurorit të ri.
Vasili e krahason Ramën me ‘strucin’ dhe thotë se fsheh kokën pas ambasadorëve për të rrëmbyer institucione.
“Kryeministër struc. Kryeministri vë BE-në dhe SHBA-në përpara për të fshehur kokën kur rrëmben institucione. Po vetëm koken fsheh, të tjerat i ka perjashtë, sheshit…”, shkruan Vasili.