Ja çfarë thotë Lulzim Basha për goditjen ndaj Ilir Beqajt

120

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se
opozita nuk po bllokon hapjen e negociatave. Basha duke folur në “Top Story”,
shpjegoi se rezoluta e Parlamentit Evropian ka si objektiv të dëshmoi
realitetin në Shqipëri.

“Pati
një refuzim për të përfaqësuar tre çështje shumë të rëndësishme. Droga,
kriminelët dhe zgjedhjet e lira”, tha Basha.

Basha
komentoi edhe incidentin mes kreut të Grupit Parlamentar të Partisë
Demokratike, Edi Paloka dhe ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj. Ai tha se
kur lirë nëpërkëmben nuk ka rrugë tjetër veçse të ngrihesh dhe të godasësh me
grusht dhe çdo gjë tjetër.