Ish-kryeministri, Sali Berisha publikon një skandal/ Vidhet bankomati i një banke, policia fsheh ngjarjen

152

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një tjetër skandal që po ndodh në Shqipëri.

Në postimin e radhës, Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarëve, të cilët denoncojnë krime që janë mbajtur të fshehta nga policia.

Në mesazhin e tyre qytetarët theksojnë se gjatë kësaj jave në Shkodër është vjedhur një makinë ndërsa në Peshkoi është vjedhur bankomati i një banke të nivelit të dytë, por që të dyja këto ngjarje janë mbajtur të fshehura nga policia. /Boldnews.al

Ja postimi i Berishës:

Fshehja e krimeve, tipar i Narkopolicise se Vasal Kimikut dhe Edvin Mashtrimit!

Miq, cdo dite qytetaret denoncojne narkopolicine per fshehje te krimeve.

Shkaku kryesor i ketij qendrimi kriminal eshte sepse narkos me uniforme jane autore te tyre ose krimet jane kryer nga bandat e partise.

Lexoni dy denoncime nga qytetare dixhital!

Denoncohen rrahje e policeve rrugore, vjedhje makine, bankomati. sb

Pershendetje zoti Berisha, vetem ju jeni zeri i se vertetes. Te henen date 6/5/19 ne oret e para te mengjesit ne Shkoder nje drejtoreshe shkolle i eshte grabitur e djegur me dashje ne periferi vetura dhe ne menyre te cuditshme policia e ka fshehur ngjarjen a thua se po bashkepunon me krimin duke mos e shenuar as ne raportin ditor te ngjarjeve e as ne media. Nji zot e di se cfare krimi mund te jete kryer me ate mjet e narkoshteti ne Shkoder mbulon e nuk zbulon. Anonim .

Prsh Doktorr ka ndodhur nje ngjarje e rende , ne qytetin e peqinit ku jan rrahur barbarisht 2 police rrugore te elbasanit, ngjarja mbahet e fshehte nga policia elbasanit dhe peqinit. te dy personat qe kan rrahur policet jan ne kerkim nga interpoli per vrasje ne itali

përshëndetje. vidhet në qutetin e peshkopisë bankomati i Raifaisen bank dhe policia e mban të fshehur. kjo ka ndodhur me datë 14 .5.2019.