FOTO/ Zbulohen arat me kanabis që mbrohen nga ‘policia e Noriegës’. Emrat e pronarëve

95
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një mesazh të qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon mbledhjen e kanabisit. Sipas Berishës, arat me kanabis janë në mbrotjejen e Policisë së Shtetit.
Po ashtu, denoncuesi në faqen e Berishës thekson se parcela është mbjell nga Binjak Basha dhe Xhelal Basha, që sipas tij kanë mbjell kanabis në një vend midis Krujës dhe Laçit

MESAZHI I BERISHËS
Arat e kanabisit ne mbrojtjen e policise se Norieges!
Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital! sb
“persh doktor. keto foto jane te bera para pak ditesh ku deshmojne parcelen e hashashit qe policia e ka para syve diten dhe naten. Personi i cili e ka kete parcele eshte Binjak Basha dhe Xhelal Basha. Qe te dy u bo vite qe meren me kete pune dhe jan shum te lidhur me policine e Krujes dhe te Lacit pasi zona ku ndodhen parcelat jan ne vendin ku ndan Kruja me Lacin. Kete rast e di dhe shefi i zones dhe eproret e tij por qe te gjith e kan gojen e mbyllur nga leket. po keta persona kan te mbjella dhe ne katunin Mafsheq posht shtepis se tyre ne pishat. kjo parcele ndodhet siper rruges e cila lidh dy katunet Brret.
lidh dy katundet Brret dhe Mafsheq.
ne mesin e rruges siper tek shkalla e brretit eshte parcela,policia e din shum mire sepse ka shku deri aty afer dhe nuk esht fut aty”