‘E shtuna komuniste’/ Në Elbasan nxjerrin mësuesit me detyrim të pastrojnë qytetin

245

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë publike një denoncim të një mësueseje nga Elbasani, e cila tregon se si janë urdhëruar për të pastruar rrethinat.

Sipas mësueses ky urdhër ka ardhur nga drejtoria Arsimore.

Ja postimi i Berishës:

Kthejne te shtunat komuniste!

Ne Elbasan detyrojne mesuesit dhe punonjesit e Bashkise te dalin me detyrim te shtunen per pastrimin e parkut.

Lexoni denoncimet e mesueses dhe punonjeses dixhitale. sb

doktor . pershendetje. jam mesuese e arsimit fillor ne elbasan. ju lutem te ruhet anonimati se rilindasit te pushojne nga puna. me urdher dhe me presion dhe detyrim drejtoria e arsimit elbasan ka urdheruar qe diten e shtune ora 10 te paraqitemi ne Kraste te elbasanit per pastrimin e plehrave. te lutem doktor po na kthejne kohen e enver hoxhes. mund ta verifikoni thjesht neser me njerezit tuaj

Pershendetje Doktor.

Cmenduri ne elbasan, i vetshpalluri kryetar bashkie del dhe ben njoftime qe e gjithe administrata te dale dhe te beje pastrim ne kraste te elbasanit te detyruar ne dite pushimi. Gjitashtu bejne presione duke thene qe nese nuk paraqiteni pushoheni nga puna.

Anonim doktor se kto vertet te heqin nga puna.