Dokumentari i RAI 3, Vasili: Antimafia italiane demaskon me fakte qeverinë “Rama”

216

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili publikon në faqen e tij zyrtare në rrjetet sociale dokumentarin e plotë që u publikua këtë të mërkurë nga televizioni shtetëror italian RAI 3, i cili denoncoi situatën e krimit të organizuar shqiptar, i cili është i shtrirë deri në nivelet e larta të qeverisjes.

Në një koment të shkurtër mbi videon në fjalë, Vasili i cilëson përmbajtjet e dokumentarit si fakte shumë të rënda jo vetëm të televizionit italian, por edhe të deklaruara nga zyrtarët e antimafias italiane.

“Ja faktet shumë rënda, të Antimafias italiane dhe Televizionit të mirënjohur italian RAI 3, që demaskojnë Qeverinë e kriminalizuar të Edi Ramës”, shprehet Vasili, duke publikuar më pas edhe dokumentarin e plotë të RAI 3.