Dalin rezultatet e para për bashkinë e Kavajës, ja kush kryeson nga 3 kandidatët (Votat)

111
Pas mbylljes së numërimit të votave për deputetë në Kavajë ka nisur procesi i numërimit të kutive për kryetar të Bashkisë. Mësohet se ka përfunduar numërimi për 6 kutitë e para, ku kryeson kandidati i Partisë Socialiste Dorjan Murati.
PS- Dorjan Murati ka marrë 739 vota
PD- Isa Sakja 731 vota
LSI- Maksim Kona 145 vota

Kavaja votoi të dielën për përfaqësuesit e rinj në parlament si dhe për kryetarin e ri të Bashkisë. Kujtojmë se deri pak muaj më parë Bashkia drejtohej nga Elvis Rroshi.