Ballina Politikë Basha: Rama, rrezik për sigurinë e familjeve shqiptare

Basha: Rama, rrezik për sigurinë e familjeve shqiptare

119

“Rama, rrezik për sigurinë e familjeve”. Është kjo akuza që vjen nga kryedemokrati Lulzim Basha. Përmes një qëndrimi të sh[prehur në faqen e tij zyatre në rrjetin social “facebook”, Basha përmend 9 kryebashkiakë të Ramës, të cilët sipas Bashës janë përfaqësues të trafiqeve të drogës, kriminelë, hajdutë të zgjedhjeve dhe pasurive të shqiptarëve.

“Për të larguar krimin, duhet të largojmë Ramën”, shprehet ndër të tjera Basha në reagimin e tij, të cilin e shoqëron dhe me një video-montazh të kryebashkiakëve socialistë.

Reagimi i plotë i Lulzim Bashës

Edi Rama është kërcënim dhe rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje shqiptare!
Ai ka uzurpuar të gjitha pushtetet me një bandë kriminelësh e hajdutësh që i duhen për të vjedhur Shqipërinë.

Shikoni pseudobashkiakët e rinj: Valdrin Pjetri ka fshehur të dhënat mbi të kaluarën e tij su trafikant droge dhe duhet të ndiqet penalisht. Edi Rama e kandidoi dhe tani urdhëron prokurorinë e korruptuar ta mbrojë nga ligji i dekriminalizimit.

Pjerin Ndreu, në listën e zezë të partnerëve prej vitit 2003 dhe i larguar nga policia për përfshirje në trafiqe, i kapur në përgjime në dosjen 184 duke urdhëruar shkarkimin e mësuesve që nuk votojne për PS, në vend që të ndiqej penalisht, e kandidon dhe e mbron Edi Rama.

Artur Bushi i Krujës mbaroi një mandat si bashkiak, trafikant në Itali dhe e rikandidoi.

Dionis Imeraj, Valbona Sako, të dy të kapur në përgjimet e Dibrës, të dy mbrohen dhe promovohen nga Edi Rama.

Tërmet Peçi, Klement Ndoni, trafikantë droge, në vend që të shkojnë para drejtësisë, mbrohen dhe rikandidohen.

Agim Kajmaku, i kandiduar në Vorë, i dënuar në Greqi.

Rakip Suli, i kapur në vjedhje flagrante me tendera dhe qira shtetërore, në konflikt të hapur interesi me statusin e deputetit, në vend që të largohej si deputet dhe të ndiqej penalisht, e mbron dhe e promovon Edi Rama.

Krimi dhe Edi Rama janë të pandashëm. Që të largojmë krimin duhet të largojmë Edi Ramën!