Basha i dërgon letër Ramës: Kemi pranuar pa kushte propozimin e zyrtarit amerikan Yee

163
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka dërguar një letër Kryeministrit Edi Rama të cilin e informon se opozita ka pranuar pa kushte paketën McAllister me ndryshimet përkatëse të bëra nga zv/ndihmës sekretari amerikan i shtetit Hoyt Brian Yee.
Në letrën e tij, Basha i bën thirrje Ramës që ta pranojë sa më parë këtë paketë të propozuar nga zyrtari amerikan dhe thekson që të vihet sa më parë në zbatim.