Ky është trendi i pantallonave që po pushton rrugët e botës

255

Ndërsa trendet e vjetra po bëhen të reja sërish, koha sapo riktheu në modë pantallonat tona dikur të preferuara: Kaubojs.

Këto pantallona ishte trendi i momentit të vitet ’70 dhe tani rikthehen falë markave të njohura si “Dior”, “Gucci” dhe “Victoria Beckham”.

“Pamë sundimin e pantallonave të ngushta, më pas xhinset ‘mom’ dhe tani moda po rikthen dashurinë për kaubojset”, shprehet drejtoresha për modën te “Harper’s Bazaar”.

Dhe stilet më në modë për momentin janë:

1.Ato që cilësohen si “pantallona serioze”

2.Të zbukuruara

3.Xhinset

4.Me printe

5.Kadifet

6.Deri te kyçi

7.Shumë të gjera