Sipas shenjës së Horoskopit, ja cili është vendi ideal për muaj mjalti

323

Kujtimet e Muajit të Mjaltit janë ndër më të bukurat e të veçantat e martesës prandaj është e rëndësishme që të zgjidhni një vend që ju pëlqen. Si në shumë aspekte të tjera, edhe këtu ju vjen në ndihmë zodiaku me këshillat e tij. Cili do të ishte vendi juaj ideal? Maldive, Itali apo një vend aventuresk? Le ta zbulojmë së bashku…

Dashi

Jo në një qytet, por në një Safari në Afrikë! Një udhëtim aventuresk dhe stimulues, tamam ashtu siç je ti.

Demi

Mbyll sytë dhe mendo për Maldivet. Det i mrekullueshëm dhe plazhe të bukura ku mund të marrësh rreze ndërsa shijon një pije freskuese.

Binjakët

Amsterdam. Udhëtimi yt ideal do të zgjaste vetëm pak ditë duke u kaluar vetëm përmes argëtimit.

Gaforrja

Londra me traditat dhe arkitekturën e saj. Një qytet që ke dashur ta vizitosh që prej fëmijërisë.

Luani

New York, një nga qytetet më kaotike dhe energjike të botës, ashtu si ty. Cilin qytet tjetër të botës mund të doje më shumë?

Virgjëresha

Roma, qyteti i përjetshëm i historisë dhe artit. Një emocion unik për t’u jetuar me personin e dashur.

Peshorja

Berlini, një qytet i pasur me histori për t’u rizbuluar pasi e ke lexuar e studiuar mirë nëpër libra.

Akrepi

Në Indi, në zbulim të vetvetes. Një udhëtim spiritual që mund ‘tju bëjë  të reflektoni për kuptimin e thellë të jetës.

Shigjetari

Në Venezia, në gondolat e saj. Një qytet që ju ka tërhequr qysh se keni qenë fëmijë.

Bricjapi

San Francisco, një qytet ku përveç muajit të mjaltit mund edhe të transferoheni duke shfrytëzuar ndonjë kontratë pune.

Ujori

Sidney, për të qenë në kontakt me natyrën. Një aktivitet që e adhuroni ta bëni dhe që ju relakson pas muajsh të gjatë pune.

Peshqit

Parisi, qyteti i dashurisë për të jetuar një muaj mjalti intensiv nën romantizmin, pasionin dhe shoqërinë e partnerit.