VIDEO/ Vrau me sëpatë kushëririn, shihni momentin e arrestimit të 40-vjeçarit nga Vlora

187
Policia e Shtetit ka publikuar momentet nga arrestimi i 40-vjeçarit nga Gumenica e Vlorës që vrau me sëpatë kushëririn e tij.
Burime zyrtare nga policia thanë se autor i krimit është Dilaver Veshaj, ndërsa viktimë është shtetasit A.Veshaj.
“Nga veprimet hetimore paraprake dyshohet se të dy shtetasit janë konfliktuar me njëri-tjetrin për motive të dobëta, dhe më pas autori Dilaver Veshaj e ka goditur disa herë në kokë me mjet prerës (sëpatë), shtetasin A.V., i cili për pasojë ka ndëruar jetë. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, thuhej në njoftimin e policisë.