Tronditet Tepelena, atentat me armë zjarri ndaj dy vëllezërve, vdes njëri

242

Një person ka ndërruar jetë ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur si pasojë e një atentati. Dosja.la mëson se ngjarja ka ndodhur në qytetin e Tepelenës, teksa persona ende të paidentifikuar u kanë bërë pritë dy vëllezërve.

Mësohet se autorët kanë qëlluar me armë zjarri ndaj dy vëllezërve Artur dhe Artan Bresha, duke lënë njërin të vdekur në vend, ndërsa tjetrin e kanë lënë të plagosur rëndë.

Ai që ka ndërruar jetë është Aruti, ndërsa Artani ndodhet i shtruar në spitalin “Omer Nishani”. Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes së ndodhur apo detaje në lidhje me atentatorët.

Viktima punonte si rojë në një kompani inertesh.