Një tjetër shqiptar humb jetën në burgun grek, vdekja e fierakut u mbajt e fshehtë

231

Shkon në gjashtë numri i vdekjeve në burgjet e vendit fqinjë. Një ngjarje që u mbajt e fshehtë nga autoritet dhe media vendase.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën e kaluar në burgun e qytetit të Patrës. Bëhet fjalë për një shqiptar të moshës 55-60-vjeçar nga qyteti i Fierit. Familja ka terhequr trupin e pajetë të viktimës dhe sot e ka varrosur atë ne Shqipëri.

Si gjithmonë edhe këtë radhë shteti shqiptar ka heshtur ne vend qe te fillonte hetimet rreth kesaj vdekje.