Një aksidenti i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Krumë-Qafë Prush, ku si pasojë ka humbur jetën një vajzës 6 vjeçare.

Në aksident janë përplasur dy automjete me drejtues,  H.F 42 vjeç dhe T.K 53 vjeç, dhe si pasojë ka humbur jetën vajza 6 vjeçare e H.F. Ndërkohë që në vendngjarje kanë mbërritur uniformat blu, të ilët po punojnë për zbardhjen e ngjarjes.