Fier/ Arreston 5 persona të akuzuar për vjedhje nafte

82
Ditën e sotme ne qyetin e Fierit policia ka arrestuar pesë persona që vidhnin naftën në zonën e Marinzës. Sipas te dhënave policore, grupi i hajdutëve, akuzohen edhe për ushtrim dhune dhe maskër, ndaj rojës së pusit 3.801.
Në shtëpinë e njërit prej të arrestuarve, policia gjeti dhe sekuestroi edhe një sasi droge.