Dhunoi 12-vjeçarin në Vlorë, dërgohet në spital psikiatrik i sëmuri mendor

40
Një 56-vjeçar në qytetin e Vlorës është dërguar në spitalin psikiatrik të qytetit pasi ka dhuruar një të mitur.
Sipas policisë, shtetasi A.L., banues në fshatin Kaninë, ka goditur me sende të forta 12-vjeçarin F.K. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “28 Nëntori” dhe nga raportimet e para thuhet se 56-vjeçari është i sëmurë mendor.
Ndërkohë 12-vjeçari ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Autori u dërgua për mjekim të detyruar në spitalin psikiatrik Vlorë