Gisele lëshon fronin, Kendall bëhet modelja më e paguar në botë

  122
  Kendall Jenner ka rrëzuar nga pozita e parë Gisele Bundschen si modelja më e paguar në botë.
  Modelja braziliane për 15 vjet me radhë mbajti pozitën e parë si modelja më e paguar në botë, por tani këtë pozitë do ta mbajë Jenner e cila në 12 muajt e fundit ka fituar 22 milionë dollarë.
  Bukuroshja 22-vjeçare i prin listës së “Forbes” dhe dyfishoi të ardhurat e saj, pasi në vitin 2016 ajo fitoi vetëm 10 milionë dollarë.
  Gisele, 37-vjeçare, pozicionohet në vendin e dytë me 17.5 milionë dollarë të fituara.
  Në pozitën e tretë është Chrissy Teigen, e cila për 12 muaj ka fituar 13.5 milionë dollarë.
  Top-pesëshen e mbyllin motrat e famshme Hadid. Gigi ka realizuar 9.5 milionë fitime, derisa otra e saj Bella ka siguruar 6 milionë dollarë.
  Lista e plotë:
  1. Kendall Jenner, $22 milionë
  2. Gisele Bundchen, $17.5 m
  3. Chrissy Teigen, $13.5 m
  4. Adriana Lima, $10.5 m
  5. Gigi Hadid, $9.5 m
  6. Rosie Huntington-Whiteley, $9.5 m
  7. Karlie Kloss, $9 m
  8. Liu Wen, $6.5 m
  9. Bella Hadid, $6 m
  10. Ashley Graham, $5.5 m