Tërmeti tragjik/ Rritet bilanci i viktimave në Turqi, shkon në 29

196

Do mbahet mend gjatë mbrëmja tragjike e 24 janarit, pasi lëkundjet e forta të tërmetit që goditi Turqinë, ka sjellë pasoja shkatërrimtare në qytetin e Elazig si dhe në pjesë të tjera të rajonit Sivrice.

Ka shkuar në 29 numri i personave që humbën jetën si pasojë e tërmetit tragjik 6.8 ball që goditi Turqinë mbrëmjen e djeshme.

Deri më tani janë shpëtuar 43 persona, ndëra ekipet e kerkim shpetimit vijojne kerkimet per te mbijetuar nen germadha.