Një grabitës i armatosur sulmon një bankë në Waldshut të Gjermanisë

15
Një bankë është sulmuar me armë në Waldshut të Gjermanisë. Një person ka përfunduar në spital, ndërsa dy punonjës të tjerë të bankës shpëtuan pa probleme, duke u larguar të sigurt nga ndërtesa.

Një grabitës i armatosur ka hyrë në një bankë në qytetin jugor gjerman, tha policia në një deklaratë, ndërsa dy punonjës të bankës kishin mbetur brenda. “Vjedhësi i armatosur hyri në bankë të premten pasdite, ndërsa dy punonjës ishin brenda”, tha policia në një deklaratë.

Policia beson se grabitësi mund të jetë plagosur, ndërsa pa shkëmbim zjarri midis tij dhe policisë.

Njësitë policore kanë bllokuar bankën dhe kanë rrethuar zonën ngjitur.

Gjermania “Bild” ka raportuar një prani të rëndë policore në zonë, duke përfshirë skuadrat me snajper, të cilët kanë marrë pozicione pranë bankës. “Policia ka dërguar gjithashtu një njësi të forcave speciale”, thotë gazeta.

Nuk ka rrezik për ndonjë situatë pengmarrje.