Greqi/ Shpërthejnë protestat e studentëve, të rinjtë sulmojnë me gurë dhe molotov policinë

161

Studentët janë ngritur në protestë në Athinë duke krijuar rrëmujë në kryeqytetin grek.

Raportohet se studentët kanë shpërthyer në dhunë dhë konfrontime midis policisë, duke përdorur gurë dhe molotov.

Studentët në Athinë po protestojnë kundër ndryshimeve nga Ministria e Arsimit.