Rreshje shiu dhe temperatura të ulëta? Ja parashikimi i motit për ditën e sotme 13 Maj 2019

340

Fillimi i javës, 13 maj 2019: moti do të  mbetet me rreshje shiu të pasuara me rrebeshe dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën perëndimore. Era do të  jetë me drejtim  Juglindje (SE) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie .

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   8/15°C

Zonat e  ulëta 11/21°C

Zonat  bregdetare 11/21°C