Rikthehen sërish lëkundjet në Durrës, ja epiqendra

183

Tërmet i 26 nëntorit shkaktoi 51 viktima dhe la pas shumë dëme.Një pasgoditje është ndjerë pak çaste më parë.

Mësohet të jetë lëkundur qyteti i Durrësit nga një tërmet. Theksohet se epiqendra ka qenë 4 km në veriperëndim të Shijakut, me magnitudë 3.0 të shkallës Rihter.

Sizmologët shpeshherë janë shprehur se pasgoditjet e tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, do të vijojnë dhe janë më se normale. Sigurisht që magnituda e lëkundjeve do të jetë më e vogël.