Reshje shiu, shtrëngata dhe…/ Ja si do të jetë e diela në vend

190

E dielë, 8 shtator 2019

Në përgjithësi, priten reshje të dobëta.

Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet do të jenë në formë shtrëngate.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 27 °C

në vendet e ulëta: 20 / 30 °C

në vendet malore: 12 / 27 °C.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare.