Si do të jetë moti në Gusht, ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

706
Sigal

Duket se për të gjithë ata që kanë zgjedhur të bëjnë pushime gjatë muajit gusht, temperaturat do të jenë favorizuese.

Sipas meteorologëve i gjithë territori do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, ndërkaq temperaturat gjatë 5 ditëve të ardhshme do të jenë të larta dhe do të arrijnë deri në 38 gradë.

Në ndryshim nga vitet e shkuara, kur muaji gusht ka regjistruar temperaturat ekstreme deri në 41 grade, këtë vit vlera maksimale është 38 gradë.

Sa i takon bregdetit sinoptikanët këshillojnë pushuesit që të bëjnë kujdes veçanërisht ne jug të vendit ku gjatë pasditeve në fundjavë do të ketë erë dhe dallgë.