Përmirësohet moti, pushojnë reshjet sot e nesër

308
Në Ultësirën e Nënshkodrës, parashikimet e IGJEUM tregojnë ulje të niveleve dhe prurjeve përgjatë datave 29 dhe 30 mars 2018. Në pjesën tjetër të territorit nuk parashikohen probleme nga përmbytjet.
Sot pasdite (e enjte, dt.29) dhe nesër (e premte, dt.30) nuk priten reshje.
Nesër (e premte, dt.30) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 9 / 20 °C
në vendet e ulëta: 6 / 20 °C
në vendet malore: 3 / 15 °C
Sot pasdite (e enjte, dt.29) dhe nesër (e premte, dt.30) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, sidomos në bregdet dhe në terrenet e larta malore, ku do të arrijë shpejtësinë deri në 30km/orë.