Përmbytjet në Shqipëri/ Më e keqja akoma nuk ka ardhur, ja çfarë pritet orët në vijim

273
Meteorologët kanë vënë sërish alarmin, duke paralajmëruar se më e keqja akoma nuk ka kaluar. Ata parashikojnë reshje të forta shiu gjatë mesnatës. Ndërkohë që edhe gjatë ditës së diel priten reshje të forta.
Ndërkohë që aktualisht e gjithë Shqipëria është nën ujë. Ndërsa ushtria, por edhe FNSH dhe zjarrfikësit po punojnë për largimin e banorëve, të cilët janë të rrezikuar për jetën.