Marshimi vazhdon, por ja çfarë po ndodh tek zyra e Ramës

179

Opozita ka nisur prej rreth një ore marshimin e protestës duke kaluar nga kryeministria, te Drejtoria e Policisë e më pas drejt Parlamentit.

Por organizatorët e protestës janë kujdesur që mesazhet e qarta të saj, të mbeten ende në muret e kryeministrisë.

Mes tyre lexohet “Protesto kundër varfërisë dhe papunësisë”.

Një gjë e tillë ndodhi edhe protestën e shkuar, ditën e shtunë.