E martë me diell dhe vranësira kalimtare

159

Ditën e martë, datë 3 korrik moti do të jetë me diell  dhe vranësira kalimtare në relievet malore. Era do të jetë  me drejtim jugperëndim (SW)  me shpejtësi  7-10 m/sek në bregdetin Jon. Valëzimi do të  jetë i forcës 2-3  me lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të pa ndryshime të ndjeshme.
Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         15/33°C
Zonat e  ulëta           18/34°C
Zonat  bregdetare    18/33°C