Ballina Etiketimet Miratim

Etiketim: miratim

Miratohet paketa ‘Anti-KÇK’ me 89 vota pro, Fatmir Xhafaj e refuzon...

Akti normativ “Anti-KÇK” është miratuar nga Këshilli i Ministrave më 31 janar dhe u shqyrtua në seancën e sotme plenare të Kuvendit, ku u...

Deklarata e Presidentit Meta mbi miratimin antikushtetues të ndryshimeve në ligj,...

Mbi procesin e betimit të Gjyqtarëve Kushtetues. Në datën 30 dhjetor 2019, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, i ka përcjellë Komisionit të Venecias kërkesën nr....

Betimi i gjyqtarëve, Dervishaj: Betimi nuk është akt formal, prandaj Kushtetuta...

“Ligji i miratuar nga Kuvendi për ndryshimin e betimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese është antikushtetues”. - shprehet kështilltari ligjor i Presidentit, Ilir Meta,...

Mbyllet skandali i blerjes së pishave të Veliajt. Firma Fusha ka...

Vladimir Karaj dhe Edmond Hoxhaj Pushohen hetimet kundër Erion Veliajt për pishat e shtrenjta të ‘Fushës’ Gjykata e Apelit Tiranë ka miratuar kërkesën e prokurorisë për...

Presidenti Ilir Meta dekreton ligjin e amnistisë, përfitojnë gratë e dënuara

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e gjashtë ligjeve të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë. Mes ligjeve të dekretuar është...

VOA/ SHBA, BE: Nuk e Kemi Parë Ende Paketën “Anti KÇK”

Në një analizë të vetën Zëri i Amerikës shkruan: Në Shqipëri qeveria miratoi sot një paketë të re ligjore, përmes një akti normativ, që sipas...

Drafti në Kuvend/ Shqipëria, parajsë për pensionistët e huaj, apo parajsë...

Parlamenti shqiptar miratoi me urgjencë, në formën e një akti normativ, ligjin për shmangien nga tatimi pensionistët që vijnë e jetojnë në Shqipëri nga...

Nisi Kuvendi/ Objektivi kryesor i Parlamentit, ‘çelja’ e negociatave

Sesioni i ri parlamentar për vitin 2020 ka nisur sot. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi u shpreh në fjalën e tij se objektivi kryesor...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS