Zbardhet formacioni zyrtar i derbit. Surpriza me “të dëmtuarit”, disa e nisin titullarë

24
Sigal

Derbi i 172-të i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit do të luhet në stadiumin “Air Albania”, takim i cili nis në orën 19:00.

Të dy ekipet vijnë me mungesa në këtë takim. Gjithsesi trajnerët Ahmataj dhe Abilalaliaj kanë vendosur për formacionet e këtij takimi.

Disa nga mungesat e deklaruar nga trajnerët kanë rezultuar blofe, pasi janë në fushë sot.

FORMACIONET ZYRTARE

Tirana: Abdullahu, Doka, Hoxhallari, Najdovski, Përgjoni, Lushkja, Deliu, Meta, Latifi, Abazaj, Hasani.

Trajner: Julian Ahmataj

Partizani:Qirko, Antanaskovski, Sembene, Hadroj, Murataj, Rrapaj, Maget, Mehmeti, Cara, Taipi, Bintsuka.

Trajner: Arbër Abilaliaj.

Zbardhet formacioni zyrtar i derbit. Surpriza me “të